Okul Öncesi Raporlar ve Etkinlik PDF’leri

tarafından Belis Öğretmen

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için kısa şiirler

Balkabağının Hikayesi

Sonbaharın vazgeçilmez ve en sevdiğim bütünleştirilmiş etkinliklerindendir. Çocuklara balkabağı ile çoğu kavramı vermemiz mümkün. Biz sınıfta tarttık, ölçtük, denedik, tahmin ettik, etkinliklere dahil ettik ve pek çok şey öğrendik.

Duygularımız eşleştirme oyunu

Veli Toplantısı Dilekçe ve Tutanak Örneği

Okulların açılmasına az kaldı. Şu günlerde sizlerde veli toplantısı telaşına girdiniz mi? Ekran üzerinden veye mesafeli kurallarla yüz yüze yapacağınız veli toplantınız için sizlere fikir olması amacıyla dilekçe, gündem maddeleri, toplantı tutanağı hazırladım. Tabi ki okullarda alınan covid-19 tedbirlerini anlatan maddeler eklendi. Sizler kendi koşullarınıza göre üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu

Okul öncesi faaliyet raporları 1.dönem ve yıl sonunda okul idaresi tarafından istenen ve sizin 1.dönem ve 2.dönem yaptığınız tüm çalışmaları kapsayan raporlardır.

Okula başlamak çocuklar kadar aileler için de uyum sürecine dahildir. Uyum sürecinde zorlanan çocukların ebeveynlerine rehberlik edebilmek için hazırladığım yazıları velilerin görebilecekleri bir yere asıp pano oluşturabilir veya internet ortamından velilerinizle paylaşabilirsiniz. Bu sözleri pek çok veli söylemektedir. Bu görsellerle belki dikkatlerini çeker ve bunun önüne geçebiliriz.

Mevsimler Tombalası

Çocuklara mevsimleri öğretmek için bir oyun. Mevsimlere göre giyilen kıyafetlerden yola çıkarak düzenledim. Çocuğun hem gözlem gücünü artıracak hem de eğlenceli, kaliteli vakit geçirmesini sağlayacak bir etkinlik.

Hayvanları koruma günü için tekerleme ve şiirler

Makas Çalışması için

Çocuklarda makas çalışmaları oldukça önemlidir. Kalem tutma aşamasına gelene kadar ince motor gelişimi için ve kas kontrolü için çocukların uzun bir yol kat etmesi gerekiyor. Yoğurma maddeleri ile başlayan, gazete kağıtlarını yırtma, kesme; düz, eğik, yuvarlak, dalgalı kesme gibi aşamaları takip eden süreci eğlenceli hale getirebiliriz. Biz bu etkinliği yaparken çok eğlendik. Sizlere de örnek olması için bırakıyorum. İndirip renkli kağıda çıktı alabilirsiniz.

Makas Çalışması için örnek
Uyum sürecinde söylenmemesi gereken sözler

Covid-19 Uyarı Görselleri

Sosyal mesafeli selamlaşma kartları

Sınıfımızda çocuklarımızı karşılarken artık mesafemizi koruyarak nasıl selamlaşabiliriz? İlk defa geçen yıl bu rutini uygulamıştım sınıfımda. Pandemi öncesinde selamlaşma görselleri içinde tokalaşma, sarılma, çak bi beşlik gibi temaslı örnekler vardı. Bu yıl ise mesafeli olan görsel örnekleri hazırladım. Kapının yanına çocukların görebileceği mesafeye asın ve çocuğa seçme şansı verin. Onun seçtiği şekilde selamlaşın veya giderken de vedalaşın.

Sınıf içi uyarı görselleri

Yeni normalleşme süreci ile ilgili okulunuza, sınıfınıza velileriniz ve öğrencileriniz için uyarı görselleri hazırladım. Ben kendim renkli çıktı alıp lamine edeceğim. Uygun görselleri uygun yerlere asınca dikkat çekeceğini umuyorum.

Etkinlikler

Sayı miktar kavramı etkinliği

Bu kel adamlar sayı miktar kavramını öğretmek için eğlenceli bir oyun haline gelebilir. İsterseniz lamine edip, oyunlarınızda kullanabilirsiniz. Bilgisayar veya telefonunuza indirip renkli çıktı alabilirsiniz.

Örümcekli Sayılar

Matematik çalışmalarınızda bu sevimli örümceklerle etkinlik yapmak çok keyifli ve etkili olacaktır. Örümceklerin karnındaki sayı kadar ayak takabiliriz.

Okulda ilk gün pano yazısı

Çocuklar okula ilk başladıkları zaman hatıra fotoğrafı çektirmek için eğer arka zeminde günün anlamına uygun bir pano yazısı hazırlamak istiyorsanız bu yazıyı kullanabilirsiniz. İlk gün panosunun yazısı için kullanabilirsiniz yani.

Okuluma Başladım pano yazısı
Yaşasın Okuldayım Pano Yazısı

İnekli Sayı Oyunu

Eğlenceli ve bir o kadar da öğretici matematik oyunu hazırladım. Sevimli ineğin önüne sayı kadar süt kutusu kesip onları yapıştırıyoruz. Ama siz renkli baskı alıp pvc kaplarsanız bu görselleri her zaman kullanabilirsiniz. Çocuklar hamurla veya kalemle üzerinden geçebilir. Sayı kadar kadar ineğin önüne yaprak veya başka bir malzeme koymayı düşünebilirsiniz. Çocuklar böyle oyunlara bayılıyorlar.

Sınıf mevcut grafiği

Sınıfınızda kullanmak için, siz sevgili öğretmenlerime sınıf mevcut grafiği hazırladım. Okul otobüsü bu grafik için çok sevimli değil mi sizce de….Pencerelere sınıfınızdaki öğrencilerinizin vesikalıklarını yapıştırıp asabilirsiniz. Tabi önce indirip renkli baskı almayı unutmayınız. Otobüsün orta kısmını öğrenci sayınıza göre arttırıp eksiltebilirsiniz. Pvc kaplarsanız yıllarca kullanabilirsiniz.

Okulunuzda ve sınıfınızda kullanmanız için yeni covid görselleri hazırladım. Resimler çocuklar için ilgi çekicidir her zaman. Uygun yerlerde çocukların bu afişleri görmeleri dikkatini çekecektir. İndirip çıktısını alıp kullanabilirsiniz. İsterseniz laminasyon yapabilirsiniz.

Okulunuzda ve sınıfınızda kullanmanız için yeni covid uyarı görselleri hazırladım. Hepimizin bildiği gibi resimler, çocuklar için ilgi çekicidir. Bu hazırladığım görsellerde çocukların dikkatini çekecektir. Hemen indirip yazdırabilirsiniz. Laminasyonda kaplayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

2 yorumlar

Melek Temmuz 20, 2020 - 1:34 pm

Çocuklarım adına çok teşekkür sınıfta uygulamaktan keyif alacağız

Yanıtla
Belis Öğretmen Aralık 19, 2020 - 10:05 pm

Çok teşekkür ederim bende beğenmenize sevindim.

Yanıtla

Yorum Yazın