Evde Oyuncak Yapımı

tarafından Belis Öğretmen
Evde Oyuncak Yapimi

Evde Langırt Yapımı

Çocuğumuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak ve onu heyecanlandıracak oyuncaklar sunmak için her zaman oyuncakçıya gitmemize gerek yok. Raflar arasında dolaşırken saatler harcamanıza ve stres olmanıza da gerek yok. Evde oyuncak yapımı sandığınız kadar zor değil. Evdeki mevcut malzemelerden ve biraz da hayal gücüyle benim önereceğimden daha orjinal harika oyuncaklar yaparsınız bence… Çocukla birlikte yapıp birlikte oynamanın da keyfi bir başka. Hem de çocuğun bir çok gelişimine katkınız olabilir bu sayede.  Haydi evde langırt yapalım.

Evde Langırt Yapımı

Ayakkabı kutusu, mandallar ve pipetlerle işe başlayabiliriz. Harika, çocukların ilgisini çekecek bir oyuncak yapabiliriz… Bu langırt çocukların çok hoşuna gidecektir. Bir pinpon topunu atın ortaya ve eğlence başlasın.

Çocuklarla Gölge Oyunu

Fotoğrafa bakarken bile keyif almadınız mı? Deneyebilirsiniz sizde,o kadar zor değil. Her şeyden sahne yapılabilir .  Üzerini kaplamak için ışığı geçiren bir şey bulmak önemli olan. Kuklaları çoğaltabilirsiniz istediğiniz gibi. Gölgelerle oynamak çok eğlencelidir. Küçükken elektrikler kesilince ve saatlerce gelmeyince tek eğlencemiz bu gölgeler olurdu. Tabi böylesi değil, duvar ve eller bile bizi eğlendirmeye yeterdi. Hatırlayanınız var mı?..

Evde Gölge Oyunu

Çocuklarla Labirent Yapımı

Bu labirent oyununa bayılıyor çocuklar. Labirenti bir kutunun kapağından ve pipetlerin yardımı ile yapabileceğimiz gibi çocuğunuzun legoları da bize fikirler verebilir. Hatta daha sağlam olabilir. Ortaya bilye veya küçük top atın ve başlayın sallamaya… Eğlenceli bir oyuncak daha…. El göz koordinasyonu için süper….Sizin de oynadığınızı görür gibi oldum…

Evde Labirent Yapımı

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yorum Yazın