Evde Yapılabilecek Eğlenceli Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

tarafından Belis Öğretmen
Haftasonu Yapilacak Etkinlik Önerileri

Evde Bowling Oyunu

Çocuğumuzla birlikte evde kullanılan küçük su şişesi, soda şişesi ya da süt kutularını toplayarak başlayabilirsiniz. Yeterli sayıya ulaşınca mesela 10 tane, sonra evinizdeki koridorun bir ucuna koli bandı kullanarak (veya çizgi oluşturacak bir şey) bir başlangıç çizgisi belirleyin ve koridorun diğer tarafına topladığınız şişeleri sıralayın. Oyunu oynamaya başlamak için geriye kalan tek şey ise oyuna uygun bir top seçmek.

Evde Bowling

Ailece de oynayabileceğiniz bu eğlenceli oyunu çeşitlendirebilirsiniz. Şişe veya kutulara sayıları yazıp hangi sayıyı vurdu veya vuramadı şeklinde uygulayabilirsiniz. Ayrıca değerlendirdiğiniz şişelerle çevre bilinci ve geri dönüşümün öneminden bahsedebilirsiniz.

Salonda Kamp Yapma

Bu çocukların en sevdiği etkinliklerden olabilir neredeyse. Çarşaflardan çadır yapıp, içine oyuncak ve yastıkları doldurup ev ortamı hazırlayabilir ve birlikte kamp havası yaratabilirsiniz. Hatta çocuk odasında bu ortam hep öylece kalabilir. Çocuklar bayılırlar böyle küçük mekanlarda sıkışarak oynamaya. Babanın bu etkinliğe dahil olması daha da eğlenceli olacaktır.

Evde Kamp Yapma

Meyve ve Sebze Sanatı

Özellikle bazı meyve ve sebzeleri yedirmekte zorlanıyorsanız bu iyi bir yöntem olabilir. Hem böylece bilmediği meyve ve sebze isimlerini öğretebiliriz bu etkinlikle. Tabakta yapacağınız, yaratıcılığınızı ortaya serebileceğiniz bu eğlenceli etkinlikte tabağın son halinin fotoğrafını çekmeyi unutmayın sakın. Tabi fotoğraftan sonra birlikte afiyetle yiyebilirsiniz.

Meyve ve Sebze Sanati

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

4 yorumlar

Sabriye akca Mayıs 2, 2020 - 4:57 pm

Bende bir okul öncesi öğretmeni olarak bu oyunları velilerime tavsiye edeceğim bir etkinlik olmuş.Tesekkur ederim.

Yanıtla
Belis Öğretmen Mayıs 4, 2020 - 11:00 pm

Beğenmenize sevindim, ben de teşekkür ederim.

Yanıtla
Seycan ARSLAN Mayıs 2, 2020 - 8:07 pm

Öğretmenim çok yararlı ,eğitici ve eğlendirici bir çalışma olmuş başarılarının daim olsun. Emeğine sağlık

Yanıtla
Belis Öğretmen Mayıs 4, 2020 - 11:01 pm

Çok teşekkür ederim Seycan Öğretmenim

Yanıtla

Yorum Yazın